دوماهه اول سال یعنی فروردین و اردیبهشت به علت بارندگی‌های زیاد و درنتیجه سرسبزی منطقه، بهترین زمان برای برگزاری تورهای طبیعت‌گردی و دیدار مسافران از طبیعت کردستان است.

در نیمه فصل بهار مصادف با 15 اردیبهشت‌ماه در محل آرامگاه پیر شالیار که در نزدیکی روستا است. مراسمی تحت عنوان مراسم کومسای برگزار می‌شود. قابل‌ذکر است که بازدید از این مراسم در برنامه تورهای گردشگری استان گنجانده‌شده است.

بر اساس استانداردهای جهانی، دمای مطلوب و مناسب برای جهانگردان بین 20 تا 25 درجه سانتی‌گراد است که با توجه به میانگین دمای روزانه استان از اواسط اردیبهشت تا اواسط آبان ماه بهترین ایام برای سفر گردشگران به آن منطقه است.

رودخانه سیروان که طویل‌ترین رودخانه در کردستان است و شعبات مهم آن دزلی مریوان، گردلان، رزاب قطوند، گاوه رود و رودخانه قشلاق است وارد کشور عراق می‌شود. به علت قرار گرفتن این رودخانه‌ها در دره‌های عمیق و دبی زیاد آن‌ها در فصل بهار عموماً برای ورزش مفرح قایقرانی و رافتینگ مناسب می‌باشند. همچنین حواشی رودخانه‌ها محل زندگی پرندگان و رویش درختان و گلهای وحشی است که در بسیاری از مسیرها به‌ویژه در هورامان، رودخانه سیروان مناظر زیبایی را در دره‌ها و کوه‌ها به وجود آورده‌اند که دیدن آن‌ها برای هر گردشگری جذاب تو لذت‌بخش است.

مراسم بولاو (این شیوه ثبت ملی شده )

روش تهیه کشمش به روش سنتی در روستاهای ژاوه رو انجام می گیرد. علی الخصوص درروستای دولاب که از سابقه چند صد ساله برخوردار است . مراسم تهیه کشمش نزد دولابیان ازتقدس خاصی برخوردار است وبه آن (بولاو) می گویند؛هرساله دردهه سوم شهریور آغاز می شود که با دعوت ازاقوام وآشنایان زیادی از سایر مناطق وشهر ها انجام می گیرد.
طرز تهیه بولاو:
بسته به مقدار کشمش های موجود برای هر 30 چنگله معادل یک (ته غار) تقریباً یک حلب 18 کیلویی خاکستر قبلاً تهیه شده صرفاً خاکستر درخت چنار یا انگور را داخل دیگ بزرگی پر ازآب که درمحل به آن (قازان) می گویند حدود 10 ساعت می جوشانند.
نوع خاکستر ومقدار جوشاندن آن خیلی حساس بوده وتنها ازعهده پیرزنان وپیرمردان باتجربه روستا برمی آید .
فراموش نشود که تنها دوسه نوع انگور وجود دارند که تحمل تیزاب وحرارت آتش راتحمل می کنند(کشمش- فرخی و گزنه ای وچندمورد دیگر ) حتی مورد سوم دربیشتر موارد هم چندان قشنگ در نمی آید.
طرز بولاو کردن:
در روستا رسم براین است که مردان باتجربه حدوداً 10 نفر صبح زود انگورها را می برند وداخل چنگله می گزارندودوسه نفر از پسران جوان هم یکی یکی یا دوتا دوتا طناب دور چنگله می اندازند وآن ها رابه محلی که (یاگه کوره) می نامند می برند وزنان ودختران هم خیلی با سلیقه وحوصله آن ها را روی هم ودور دیگ می چینند و اصولاً بعداز نهار کوره را آتش می زنند وتیزابی که قبلا تهیه شده وداخل یک بشکه جداگانه ته نشین شده راخیلی بااحتیاط به طوری که رسوب آن مخلوط نشود ،آب زلال آن را داخل دیگ می ریزندو می جوشانند ودونفرکه در طرفین دیگ نشسته اند به نوبت انگورها را داخل دیگ می برند وسریع بیرون می آورندوکسانی که به اصطلاح بولاو می کنند باید ازمهارت وتجربه کافی برخوردارباشند والا انگورها احتمال دارد که بسوزند یا گاهی اوقات قسمت هایی از آن ها خشک باشند وبه کشمش تبدیل نشوند. بعدچنگله ها را کنار می گزارند تا مقداری آب آن ها چیده شود سپس آن ها رابه پشت بامی که قبلاًگل اندود شده ودرمحل به آن (هیله ساو یا ناویایی)می گویند می برند ودوسه نفرازمردان باتجربه آن ها را روبه سمت آفتاب روی بام می چینند وپس از تقریباً 10 روز ما شاهد کشمش های قشنگ وپرنوری خواهیم بود که دل رهگزران را نوازش می کند.
مطلبی راهم نباید ازقلم انداخت ؛اینکه درهمان سرخرمن مقدار زکات آن را حساب کرده وبه مستحق آن می رسانند.

https://www.instagram.com/p/Bnd0WrwljVQ/?igshid=94ws61ambomv

از دیگر مراسمی که در میان مردم کردستان به‌ویژه منطقه هورامان، از اهمیت خاصی برخوردار است، مراسمی تحت عنان «زه ماوه ن پیر شالیار» (عروسی پیر شالیار) است.

برگزاری جشن نوروز در اوایل اسفندماه در روستاهای دیوزناو و پالنگان برگزار می‌شود که اکنون به علت اهمیت و عظمت برگزاری آن موردتوجه مردم استان و تورهای گردشگری قرارگرفته است.